Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Philip Seitz turnier

marraskuu 17 @ 08:00 - 17:00

17.11.209 Kleinostheim, Saksa
IKÄLUOKAT:
A-Jugend: 2002, 2003, 2004
B-Jugend: 2005, 2006
C-Jugend: 2007, 2008
D-Jugend: 2009, 2010
E-Jugend: 2011, 2012, 2013 (ab. 6. Geburtstag)
in der C-, D- und E-Jugend sind auch Mädchen startberechtigt
Gewichtklassen:
A-Jugend: 42 – 45 – 48 – 51 – 55 – 60 – 65 – 71 – 80 – 92 – 110 kg
55kg: Muhammad Alihanov
B-Jugend: 35 – 38 – 41 – 44 – 48 – 52 – 57 – 62 – 68 – 80 kg
C-Jugend: 29 – 31 – 34 – 38 – 42 – 46 – 50 – 54 – 58 – 63 kg
D-Jugend: Gewichtklassen werden nach dem Wiegen eingeteilt
E-Jugend: Gewichtklassen werden nach dem Wiegen eingeteilt

PUNNITUS: La 16.11. klo 17.00-17.45 tai Su klo 08.30-09.00

JOUKKUE:
A-Jugend 2002, 2003, 2004: 42 – 45 – 48 – 51 – 55 – 60 – 65 – 71 – 80 – 92 – 110 kg
55kg: Jesse Mäkelä
55kg: Niko Hyvönen KoPa
60kg: Akseli Erkkola
60kg: Roni Nevalainen KoPa
65kg: Jere Heinonen LA
65kg: Vili Heikkilä LA
71kg: Miko Elkala LA
71kg: Unto Haaslahti,
71kg: Jacob Caricato,
80kg: Nikolai Huttunen,
80kg: Artturi Weckström LA
80kg: Leevi Simojoki YTK
B-Jugend 2005, 2006, : 35 – 38 – 41 – 44 – 48 – 52 – 57 – 62 – 68 – 80 kg
80kg: Ruslan Vartiaynen,
C-Jugend 2007, 2008: 29 – 31 – 34 – 38 – 42 – 46 – 50 – 54 – 58 – 63 kg
54kg; Joona Junnila
D-Jugend 2009, 2010: Gewichtklassen werden nach dem Wiegen eingeteilt
Arshavir Darakhshanifara, Daniil Korotkov
E-Jugend 2011, 2012, 2013: Gewichtklassen werden nach dem Wiegen eingeteilt
Beni Grönfors,

HUOLTAJAT:
Aleksandr Korotkov, Hannu Rantala, Ari Junnila, Ali Derakhshanofara, Tomi Grönfors

Ohjelma:
La 16.11
klo 06.00 kokoontuminen lentokentällä T1
klo 07.20 lento HKI-FRA
klo 09.10 perillä Frankfurtissa
klo 11.00-15.00 en tiedä mitä ovat järjestäneet (ystävyysseura)
klo 15.00-17.00 paikalliset Aluetreenit
klo 17.00-17.45 Punnitus
Su 17.11.
klo 08.30 alkuverryttely Kleinostheim
Kisat alkaa heti kun listat valmiit. Aamupunnitus loppuu klo 09.00
klo 19.00 lähtö kentälle
klo 21.35 paluulento FRA-HEL
Ma 18.11
klo 01.05 perillä Helsingissä

Majoitukset: Families
HPM majoittuu perheisiin. Muut ovat tietääkseni Simojoen johdolla varanneet hotellin.
Jesse Mäkelä injured  ja Unto Haaslahti,
Akseli Erkkola ja Jacob Caricato
Nikolai Huttunen ja Ruslan Vartiaynen,
Joona Junnila ja Ari Junnila,
Beni Grönfors ja Tomi Grönfors
Arshavir Darakhshanifara ja Ali Derakhshanifara
Daniil Korotkov ja Aleksandr Korotkov,
Hannu Rantala, 

 

Tarkemmat tiedot

Päivämäärä:
marraskuu 17
Aika:
08:00 - 17:00