Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Helsinki Open HPM joukkue

marraskuu 22 @ 17:00 - marraskuu 24 @ 17:00

84 HPM painijaa on valittu Helsinki Openiin
Vaakalla kävi 2018 – 53 painijaa, 2017 – 51 painijaa, 2016 – 52 painijaa, 2015 – 45, 2014 – 41
Onko nyt uuden kymmenluvun paikka ?
JUN-SEN Miehet 2002 ja aikaisemmin syntyneet +2kg sallittu 15

57kg: Akseli Erkkola, Jesse Mäkelä
61kg: Anvar Suviniitty
65kg: Said Hosseini
70kg:  Jacob Caricato
74kg:  Reza Ahmadi
79kg: Suleiman Ahmadi, Taymi Kovraev, Nikolai Huttunen
86kg: Sajjad Rajai
97kg: Jasper Lindqvist, Ville Vaheri, Ali Darakhshanifara
125kg: Ruben Bisi-Veerkamp, Sauli Saurimies
Punnitus: 23.11.2019 klo 08.00-10.30
Kilpailu 23.11. klo 14.00-18.30

JUN-SEN Naiset 2002 ja aikaisemmin syntyneet +2kg sallittu 2
53,
57kg: Hanna Mykkänen, Janica Hellsten
62, 68 ja +68kg
Punnitus: 23.11.2019 klo 08.00-10.30
Kilpailu 23.11 klo 14.00-18.30

CADET Boys 2002-04 -syntyneet +1kg sallittu 14
45kg: Ali Barakhoyev
48,
51kg: Charuphot Phaophang
55,
60kg: Muhammad Alihanov, Akseli Erkkola, Jesse Mäkelä
65kg: Ahmed Mohamed
71kg: Unto Haaslahti, Jacob Caricato, Ruslan Variyainen, Sakari Karhu
80kg: Nikolai Huttunen, Artturi Sulin,
92 ja 110kg
Zelimkhan Khadisov mikä sarja ?
Rizvan Gataev mikä sarja ?
Punnitus 23.11.2019 klo 08.00-08.30
Kilpailut 23.11. klo 10.00-13.30

CADET Girls 2002-06 -syntyneet +1kg sallittu 1
40, 43, 46, 49,
53kg: Mia Vainio NK
57,
61kg:
65 ja +65 kg

Punnitus 23.11.2019 klo 08.00-08.30
Kilpailut 23.11 klo 10.00-13.30

SCHOOLBOYS I 2005-06 -syntyneet 9
41kg: Toivo Aalto, Jonni Paajanen
44kg:  Ali Barakhoyev
48kg:
52kg: Toivo Kolehmainen
57kg:  Adrian Vuohela
62,
68kg: Sakari Karhu, Vili Kujanpää
75kg: Ruslan Vartiaynen
+75kg
Magomed Gataev mikä sarja ?
Punitus 24.11.209 klo 08.30-09.00
Kilpailut 24.11. klo 10.30-17.00

SCHOOLGIRLS 2007-10 -syntyneet 4
27kg: Laura Talvensaari
30kg: Surä Abbassoy
34kg: Eeva Alhonen
39, 45, 53 ja
+53kg: Aino Kuitunen
Punnitus 24.11. klo 08.30-09.00
Kilpailut 24.11. klo 10.30-17.00

SCHOOLBOYS II 2007-08 -syntyneet 9
32, 35,
38kg: Onni Lahikainen, René Partida
41kg: Mauriz Lehtinen, Henry Niiranen
44,
48kg: Ansar Tutuev
53kg: Joona Junnila, Alex Wallius
62kg: Henri Kantanen
ja +62kg
Abu-Muslim Albogachiev mikä sarja ?
Punnitus 24.11. klo 08.30-09.00
Kilpailut 24.11. klo 10.30-17.00

KIDS I BOYS 2009-10 -syntyneet 12
25kg: Eino Kämäri MB
27,
29,
32kg:  Aleksei Lisitsa, Arshavir Darakhshanifara, Daniil Korotkov, Platon Yastrebov
35kg: Daniel Alhonen, Tahir Albayrak, Anton Zaychenko, Daniil Zakariadze
38,
42kg: Nikita Jakovlev
47 ja
+47kg: Otto Korpela, Alex Tursman
Khasan Khadisov mikä sarja ?
Muhamed Nalgiev mikä sarja ?
Punnitus 24.11. klo 08.30-09.00
Kilpailut 24.11. klo 10.30-17.00

KIDS II BOYS ja GIRLS 2011-13 -syntyneet (osallistumisoikeus myös H lisenssillä) 18
Painosarjat määritellään punnituksen jälkeen. Ilmoittautumisessa on hyvä mainita paino suunnittelua ja palkintoja varten.
Punnitus 24.11. klo 08.30-09.00
Kilpailut 24.11. klo 10.30-17.00
Jerry Rolin, Eelis Matsi, Eino Rissanen, Daniel Turpeinen, Abdul Abbassoy, Oskar Kassinen, Adam Napari, Maximus Purmonen, Julius Rissanen, Jasper Rolin, Emirhan Albayrak, Zurab Albogachiev, Islam Astamirov, Deni Gelogaev, Beni Grönfors, Fiona Lehtinen, Noa Telenius, Yaroslav Yastrebov

 

Tarkemmat tiedot

Alkaa:
marraskuu 22 @ 17:00
Loppuu:
marraskuu 24 @ 17:00